O nas

Włoska firma MAXITECH zajmuje się projektowaniem i produkcją Systemów Postępowania z Żywym Ptakiem ( z ang. Live Bird Handling - LBH Systems) od 1999 roku, kiedy jej założyciel, Massimo Zanotti, postanowił skupić się na wdrożeniu nowoczesnych systemów, opartych na dwóch kluczowych aspektach: innowacyjności i wysokiej jakości działania.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu Massimo w branży drobiarskiej, w 2001 roku, powstał opatentowany, zintegrowany system załadunku i przewozu żywych ptaków: Maxiload®. Nazwę swą zawdzięcza nowoczesnym rozwiązaniom dającym wysokiej jakości mięso, przy maksymalnej wydajności produkcyjnej, i jednoczesnym ciągłym dążeniu do dobrostanu zwierząt.

Pierwszy system LBH, o nazywie Maxiload® STD, stał się świadomym i celowym wyborem wielu producentów drobiu na całym świecie.

#
#

Kilka lat później, Maxitech, wraz z jednym z głównych producentów w branży, zaprojektował i opatentował nowy innowacyjny system głuszenia ptaków gazem CO2. Połączenie systemu załadunku i transportu - Maxiload® STD, z Systemem LBH, oraz z innowacyjną koncepcją głuszenia CO2, stanowi zdefiniowanie najlepszych praktyk dla zakładów przetwórstwa drobiu, w zakresie wysokiej jakości produkcji w połączeniu z dobrostanem zwierząt, zgodnie z normami europejskimi (Dyrektywa N ° 1099/2009 w sprawie ochrony zwierząt w momencie uboju).

#
#
#

W ciągu ostatnich 10 lat, Maxitech stała się liderem w swojej dziedzinie, czego dowodem jest rosnąca sprzedaż jej produktów na całym świecie w połączeniu z nowymi koncepcjami i rozwiązaniami technicznymi w tej dziedzinie.

Jako dowód, można wskazać uruchomienie przez Maxitech w 2015 roku nowego systemu LBH pod nazwą Maxiload® Twin - nowa generacja Maxiload®.

Obecnie firma Elint wraz z Maxitech zajmuje się promocją tych rozwiązań w Polsce, a zatem zainteresowane osoby i firmy prosimy o kontakt celem przedstawienia unikalnych rozwiązań w tej dziedzinie.